fbpx

Zanim wydasz dodatkowe pieniądze na wybielającą pastę do zębów, możesz przeczytać poniższy artykuł. Chciałabym, abyś nie wierzył/wierzyła we wszystko, co czytasz na etykiecie produktu (Szok? Tak wiem o tym). No to, do dzieła.

Jedzenie cukierków powoduje ubytki: Nie!

Dopóki szczotkujesz i czyścisz nicią dentystyczną zęby, dwa razy dziennie, to usuwasz swoje „cukierki” z zębów. Ubytki powstają tylko wtedy, gdy Twoje „cukierki” nie są usuwane, przez dobrą dentystyczną opiekę domową.

Guma do żucia jest zła dla twoich zębów: Nieprawda!

Guma do żucia faktycznie stymuluje produkcję śliny, co pomaga wypłukać usta pokarmami i napojami, które mogą zabarwić zęby, ale najlepiej jest używać gumy bez cukru.

Wybielająca pasta do zębów: Nie!

Sama wybielająca pasta do zębów nie jest wystarczająco silna. Aby uzyskać bielszy uśmiech – musi być stosowana w połączeniu z innymi domowymi produktami wybielającymi, lub jako kontynuacja zabiegu wybielającego w gabinecie. Wybielająca pasta do zębów w najlepszym wypadku usuwa przebarwienia powierzchniowe z zębów.

Szczotkowanie jest tak dobre jak nitkowanie: Źle!

Codzienna nić dentystyczna jest niezbędna dla zdrowych dziąseł, ponieważ usuwa żywność, która utknęła między zębami, do których szczoteczka nie może dosięgnąć. Zanieczyszczenia jedzenia między zębami mogą powodować nieświeży oddech.

Szczoteczka do zębów z twardym włosiem jest najlepsza: Fałsz!

Zbyt intensywne szczotkowanie szczotką o twardym włosiu może powodować podrażnienie dziąseł i szkliwa zębów.

Jeśli nadal nie wiesz, jak postępować ze swoimi zębami. Zapraszam Cię do wizyty.

Dentysta Agata Gawrychowska i Stomadental Medicover Rybnik
Zapraszam 🙂