fbpx

Znalezienie dobrego dentysty, do którego będzie się chodzić z ochotą, nie jest łatwe. Często można spotkać się z opryskliwością, brakiem empatii oraz poczuciem estetyki bliskim zeru. Motywacja do bycia dentystą, nie może opierać się wyłącznie na chęci posiadania wysokich zarobków czy prestiżu.

Dentysta to wymagający zawód, który nie opiera się jedynie na znajomości technik dentystycznych. Praca powinna dawać radość zarówno dentyście, jak i pacjentom. Dlatego też pozwolę sobie powiedzieć, że dentystą nie może zostać każdy. W takim wypadku, kiedy możesz zostać dentystą? Postaram się z własnego doświadczenia przytoczyć kilka ważnych cech, dzięki którym praca w zawodzie będzie przyjemnością.

Poczucie piękna

Zapewne wiele osób będzie dziwiła ta pozycja, ale jest to bardzo ważna cecha. Uśmiech jest bardzo ważnym elementem wizualnym każdego człowieka, dlatego też każdy zabieg dentystyczny powinien być przemyślany i wykonany tak, aby całość tworzyła piękny i spójny obrazek. Jeżeli chce się osiągać sukces w tym zawodzie, trzeba być estetą, który przyłoży się do każdego zadania.

Samodyscyplina

Dentysta jest przedstawicielem wolnego zawodu, dlatego też ważne jest, aby być zorganizowanym i samemu narzucać sobie plan dnia i obowiązki. Trzeba być przygotowanym na nieco dłuższy niż 8-godzinny dzień pracy oraz na mniej czasu na przyjemności, wyjazdy czy relaks. Oczywiście z czasem można osiągnąć odpowiedni bilans, ale na samym początku warto przygotować się na ciężką pracę, nie tylko psychiczną, ale także fizyczną.

Empatia

Obawy przed wizytą u dentysty towarzyszą bardzo wielu osobom, jednak dobry dentysta jest w stanie zniwelować strach pacjenta. Konieczne jest mieć w sobie poczucie empatii i łagodne podejście. Nie można lekceważyć tego stanu, ponieważ może to tylko pogorszyć całą sytuację. Warto zapewnić pacjenta o możliwościach bezbolesnego znieczulenia, a także swoim profesjonalizmie. Pozytywna atmosfera jest bardzo ważna, ponieważ zdarzają się osoby, których lęk przed dentystą osiągnął poziom dentofobii.

Chęć rozwoju

Branża dentystyczna wciąż się rozwija, nowoczesne techniki pomagają uprzyjemnić wizyty u dentysty, a także przynieść jeszcze lepsze efekty zabiegów. Dobry dentysta musi być otwarty na to co nowe, posiadać chęć do poznawania i stałego doskonalenia. Nawet najbardziej doświadczony i wykształcony dentysta nie może zapominać o tym, że wiedzę zdobywa się całe życie.

Zamiłowanie

To tylko nieliczne cechy, które mogą pomóc zostać dobrym dentystą. Jednak dobry dentysta to także osoba, która ma poczucie misji i ma zamiłowanie do tego, co robi. Zawód dentysty jest wymagający i nie jest łatwy. Trzeba mieć zarówno zdolności manualne, dobre podejście do ludzi (którzy już na starcie mogą być negatywnie nastawieni), a także cechy dobrego organizatora. Zdanie egzaminu i odbycie stażu to dopiero początek niesamowitej przygody, która nie może być dyktowana chęcią upodobania się rodzicom, zarabiania dużych pieniędzy czy przejęcie rodzinnej firmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć jak znaleźć dobrego dentystę, poradnię stomatologiczną – kliknij w link

Dziękuję za uwagę,

i zapraszam do siebie lub Pani Anity Mendrek 

GDZIE:
STOMA DENTAL MEDICOVER w Rybniku
ul. Jana Kotucza 36,
44-200 Rybnik
Numery kontaktowe:
kom: 784-058-179
tel: 32 440-22-12
tel: 32 440-22-68

– oraz

GABINET DENTYSTYCZNY ANITA MENDREK w Zabrzu
ul. Mikołaja Gogola 9
41-814 Zabrze
Numery kontaktowe:
kom: 601-977-153
tel: 32 271-55-72

Do zobaczenia!

 

Agata Gaw­ry­chow­ska
Dr n. med. lekarz den­ty­sta
Dentystka, Ortodonta, Chirurg, Protetyk