fbpx

Invisalign to innowacyjne nakładki, które są indywidualnie projektowane i dopasowane do zębów Pacjenta. Dzięki Invisalign ilość koniecznych wizyt kontrolnych jest zredukowana do minimum.

 

Dla kogo przeznaczone są nakładki ortodontyczne Invisalign?

 

Z nakładek może skorzystać praktycznie każdy pacjent, ponieważ aż 95% z nich kwalifikuje się do leczenia tą metodą. Świetnie sprawdzą się przy delikatnych wadach zgryzu oraz tych bardziej skomplikowanych. Polecane szczególnie osobom dorosłym, gdyż wykonane są z przezroczystego tworzywa, które zapewnia maksymalny komfort.

Nakładki Invisalign idealnie dopasowują się do uzębienia i stopniowo przesuwają zęby. Badania kliniczne potwierdzają skuteczność leczenia, które w niewidoczny sposób zbliża do idealnego uśmiechu.

Jak przebiega leczenie?

Invisalign to obecnie najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek. Wytwarzane są z materiału SmartTrack, który zapewnia o 75% większą przewidywalność przemieszczeń zębów.

Leczenie rozpoczyna się od odpowiedniej diagnostyki, polegającej na wykonaniu zdjęć RTG, cyfrowych zdjęć, a także wycisków do modeli diagnostycznych. Nakładki są indywidualnie opracowane, tak aby zapewnić pacjentowi, jak największy komfort użytkowania.

Wizyty kontrolne ustalane są średnio co 6-8 tygodni. Po zakończeniu leczenia Pacjent otrzymuje aparat retencyjny, który utrzymuje zęby w nowej pozycji.


Jak długo nosić nakładki Invisalign?

Nakładki wymienia się średnio co 1-2 tygodnie. Dużym plusem jest fakt, że wymienia się je samodzielnie. Powinny być noszone przez 22 godziny na dobę. Jedynym wyjątkiem jest przerwa na posiłek i mycie zębów.

Koszt nakładek Invisalign

Obecnie jest wiele planów ubezpieczenia zdrowotnego, które uwzględniają leczenie przy pomocy Invisalign. Mogą występować różnice w świadczeniach medycznych, dlatego najlepiej zasięgnąć informacji u swojego ubezpieczyciela.

Od czego uzależniony jest koszt leczenia? Koszt leczenia ustalany jest indywidualnie w zależności od komplikacji przypadku. Istotny jest również czas leczenia potrzebny do tego, aby uzyskać idealny uśmiech.

Jedno jest pewne, nakładki Invisalign są precyzyjne i delikatne. Dzięki nim leczenie jest zwykle szybsze niż leczenie innymi metodami. Ich celem jest, osiągniecie przez Ciebie wymarzonego uśmiechu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, umów się na konsultację. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Twoje pytania. Razem dobierzemy dla Ciebie idealne nakładki Invisaglin!

Do zobaczenia!

Agata Gaw­ry­chow­ska
Dr n. med. lekarz den­ty­sta
Dentystka, Ortodonta, Chirurg, Protetyk

Dla przypomnienia, pracuję na Śląsku 🙂
https://agatagawrychowska.pl/gdzie-pracuje/

lub bezpośrednio podaję linki do gabinetów dentystycznych, w których mogę Ciebie przyjąć:

www.stomadental.pl

– oraz

www.anitamendrek.pl