fbpx

Dlaczego warto zdecydować się na aparat ortodontyczny? Pewnie od zawsze marzysz o pogodnym uśmiechu. Z powodu krzywych zębów, możesz mieć problem ze zgryzem, czyszczeniem zębów, złą wymową. Zastanów się czy zadbanie o Twoje proste zęby powinno być wysoko postawionym u Ciebie priorytetem. Czy wiesz, co to ortodoncja cyfrowa?

Ortodoncja cyfrowa – dlaczego?

Dziś napiszę o nowoczesnej metodzie – czyli ortodoncji cyfrowej. Jak widzisz cyfryzacja dotknęła już wszystkich dziedzin życia. Telefony, komputery, aplikacje i … aparaty ortodontyczne. Ortodoncja cyfrowa to prawdziwa telemedycyna, która jest wspomagana komputerowo i nadzorowana przez osoby trzecie (korzystam z pomocy największego autorytetu w dziedzinie wad zgryzu – Profesora Piotra Fudaleja, ale o tym troszkę niżej). Cyfryzacja pozwala na szybsze i dokładniejsze diagnozowanie pacjenta w gabinecie.

Skan wewnątrzustny

Ortodonta przed rozpoczęciem leczenia wykonuje przede wszystkim trójwymiarowy skan wewnątrzustny (cyfrowy wycisk).
Proces skanowania jest bardzo szybki. Dzięki temu ortodonta, uzyskuje pełną informację dotyczącą wzajemnej relacji zębów, łuków zębowych, anatomii korzeni zębów i ich relacji z otaczającą kością, strukturami sąsiednimi jak zatoki, naczynia i nerwy, pozwalającą precyzyjnie zaplanować leczenie ortodontyczne.

Zobacz, tak wygląda nowoczesny skaner, który wykonuje skan wewnątrzustny.

skaner wewnątrzustny

Współpraca z prof. Piotrem Fudalej /SmileLine/

Skan zostaje przesłany drogą elektroniczną do firmy SmileLine. Od tego momentu każdy z pacjentów zostaje objęty opieką Profesora Piotra Fudaleja, który osobiście planuje każdy przypadek i nadzoruje jego przebieg. Wsparcie Profesora udzielane jest na każdym etapie leczenia, i możliwe jest dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii obrazowania cyfrowego oraz metody błyskawicznego i w pełni bezpiecznego przesyłania danych.

Oczywiście korzystam z pomocy prof.Piotra Fudaleja, a ja ortodonta jestem osobą współpracującą.
Zapraszam po piękny uśmiech do siebie 😉

 

Agata Gawrychowska
Dr n.med. lekarz dentysta
ortodonta, chirurg, protetyk