fbpx

Protetyka stomatologiczna dla pacjentów to po prostu korekta kształtu zębów, poprawa naturalnych funkcji żucia i poprawa naszego uśmiechu.
A dokładniej, to uzupełnianie ubytków tkankowych, narządowych i czynnościowych w jamie ustnej.

Protetyka stomatologiczna koryguje zatem wady w jamie ustnej, po utracie lub uszkodzeniu zębów stałych. Do korekcji wad protetyk stomatolog wykorzystuje uzupełnienie protetyczne. Takie uzupełnienie może być stałe (niedające się usunąć z ust) lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi).

O uzupełnienie braków w uzębieniu warto zadbać z kilku powodów.
Ubytki w uzębieniu mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Mogą wpłynąć na kształtowanie się zgryzu i wygląd twarzy. Poniżej wypisałam najważniejsze zalety protetyki dentystycznej. Zapoznaj się z nimi!


Zmniejszony ubytek kości

 

Utrata zębów powoduje utratę kości jamy ustnej. Brak choćby jednego zęba może skutkować komplikacjami w funkcjonowaniu naszego zgryzu. Np. przesuwanie się zębów w niewłaściwe miejsce, pochylanie, bóle stawów skroniowo-żuchowych, czy nawet zaniki kości w okolicy ubytku. Protetyka dentystyczna dostarcza ubytkom kości (nowy zastępczy ząb), który będzie wywierać podobny nacisk do zębów naturalnych. W rezultacie utrata masy kostnej jest znacznie zmniejszona i poprawia zgryz.

 

Zapewnia wsparcie dla ubytków zębów

 

Luźność dziąseł, ból w jamie ustnej oraz rozwój chorób przyzębia lub próchnicy to tylko niektóre z efektów ubocznych braku zębów. Protetyka stomatologiczna, ze względu na szeroki proces leczenia i opieki, zapewnia tu odpowiednie wsparcie.

Skuteczne rozwiązanie odbudowy jamy ustnej

 

W protetyce stomatologicznej stosuje się zaawansowane technologie, takie jak mikroskopia elektronowa, obrazowanie 3D i implanty oparte na nanotechnologii, to wszystko zapewnia pacjentom idealnie dopasowane uzupełnień w krótkim czasie.

 

Lepsza jakość życia pacjentów

 

Protetyka zębów poprawia jakość życia pacjentów poprzez poprawę ich ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej. Przykład? Nowe zęby są podobne do naturalnych, a pacjenci czują się bardziej komfortowo i pewnie. W przeciwieństwie do starych protez zębowych, pacjenci nie muszą radzić sobie z sytuacjami takimi jak uwięzienie jedzenia.

 

Poprawiona estetyka

 

Piękny ​uśmiech jest bardzo ważną cechą estetyczną dla nas wszystkich. Chyba to jasne, nieprawdaż?

 

Jak wybrać dobrego protetyka stomatologicznego?

 

Jeśli potrzebujesz przywrócenia pięknego uśmiechu, powinnaś/powinieneś upewnić się, że jesteś w najlepszych rękach. Tylko wizyta u dobrego protetyka zapewni Tobie komfort.
Protetycy stomatologii są ekspertami w leczeniu i odbudowie brakujących lub uszkodzonych struktur zębów i szczęki. Wybierając takiego specjalistę, musisz mieć pewność, że zaopiekuje się Tobą ktoś, kto stale inwestuje w tę dziedzinę stomatologii, ma doświadczenie, praktykę i często się szkoli.

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej, umów się ze mną na konsultacje – Agatą Gawrychowską. Jestem dobrym protetykiem. Stale się szkolę u najlepszych światowych specjalistów, mam praktykę i doświadczenie. Przyjmuję w Rybniku, Zabrzu, Gliwicach. Chętnie sprawdzę Twoje ubytki w zębach i szczęce, i zaproponuję odpowiedni plan leczenia!

 

Do zoba­cze­nia!

Agata Gaw­ry­chow­ska
Dr n. med. lekarz den­ty­sta
Dentystka, Ortodonta, Chirurg, Protetyk

 

Dla przypomnienia, pracuję na Śląsku 🙂
https://agatagawrychowska.pl/gdzie-pracuje/